nkgaleria.pl

sztuka wspolczesna ciekawostki

sztuka wspolczesna ciekawostki

W pierwszym przypadku, rozwiązaniem może być połączenie „robienie właściwych rzeczy” i „robi to dobrze”.

Przekonanie, że plany strategiczne, gdy formułowane są niezmienne, jest przestarzała jeden. Celem może pozostać taka sama, ale organizacja musi być czuły na wiatr zmian dobre alkomaty i wprowadzić niezbędne korekty kursu.healthandfitness.pl I jako znajomego inżynierii kopalni mówi – łatwiej jest zmienić kierunek podczas poruszania się, niż gdy stoisz nieruchomo.

Rozwijanie piastę planu wiąże się pewne założenia – nie będzie znacząca zmiana kursów wymiany lub bez nowych głównych bezpośrednich konkurentów wejdzie na rynek lub że finanse będą dostępne w określonej stopy procentowej. Ale co, jeśli przyczyną spektaklu będącego poniżej oczekiwań jest to, że założenie poczynione w czasie formułowania planu strategicznego już nie jest prawdziwe? Co więcej – jest to czynnik, na które nie masz wpływu. W tych okolicznościach, nie masz innego wyjścia, jak zmienić piastę planu rachunku dla tego konkretnego rozwoju. Aby skupić się wyłącznie na „robienie rzeczy w prawo” to recepta na porażkę, ponieważ jeśli nie są „robienie właściwych rzeczy”, jak dobrze robisz, nie ma znaczenia.

sztuka wspolczesna ciekawostki

Słynnym przykładem konieczności dokonania przeglądu piastę planu stało Virgin Australii w 2001 roku, kiedy Ansett upadł i opuścił Virgin dziedziczą połowę duopolu lotniczej z Qantas. Jako trzeci LCC (taniego przewoźnika), koncentrując się na rynku rozrywki nie był już nadawany strategia długoterminowa.

Oczywiście, jest to rzadkie, że losy jednostki gospodarczej, dobre lub złe, można przypisać do jednej przyczyny. Bardziej prawdopodobne jest połączenie powodów dla zmiany wydajności. Ale muszą leżeć w trzech szerokich obszarach. Jeśli jest to w zakresie realizacji, to odpowiedź jest lepiej, co już robić – „zrób to dobrze”. Jeśli problem tkwi w Pomocy i funkcji wspomagających, to może być kombinacją „robienie właściwych rzeczy” i „robi to dobrze”.
Artykuł dzięki: