nkgaleria.pl

Znaki Czasu

Znaki Czasu

Znaki Czasu

Jedną z naszych ulubionych galerii współczesnych jest Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Jest to instytucja kultury, która zajmuje się gromadzeniem, dokumentowaniem oraz wystawianiem http://www.domyzbali-krakow.pl polskiej i zagranicznej sztuki współczesnej. Jest ona umiejscawiana w świetnej lokalizacji – w samym centrum miasta. Jest to lokalizacja bardzo dogodna dla turystów, którzy zwiedzając miasto mogą również wstąpić do galerii.

Znaki Czasu

Budowa Centrum rozpoczęła się w 2006 roku i to była świetna inwestycja w Toruniu zapoczątkowana przez Narodowe Centrum Kultury.

W 2008 roku budynek został oddany do użytku i tak rozpoczęła się działalność Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu. Odbyło się w niej wiele wystaw. Nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Były to między innymi wystawa z Wiednia.

Początkowo Centrum koncentrowało się na tematyce globalności, globalizmu, na ujęciu zjawisk regionalnych w szeroko pojmowanym kontekście globalnym. Oprócz działalności Centrum jako galerii organizuje się tutaj cykliczne festiwale, między innymi Festiwal Pole Widzenia.

Artykuł dzięki: aby dowiedzieć się więcej kliknij tu.